26
25

Slovanka

Předvánoční drama pro Chomutov

Posledním zápasem zakončila RENOMIA ŽBL svou část odehranou v roce 2019. Dohrávka dvanáctého kola nabídla parádní drama, když Levhartice Chomutov ukořistily na palubovce Slovanky výhru až v prodloužení. Dohrával se i duel Středoevropské ligy CEWL s dvojí českou účastí.

Drama pro nováčka

Parádní drama nabídl fanouškům duel dvanáctého kola mezi Slovankou a Chomutovem. Muselo rozhodnout až prodloužení a v něm slavily Levhartice 71:63, které tímto zakončily svou bilanci v roce 2019 na šesti výhrách a stejném počtu porážek a jsou na šestém místě tabulky.

Většina z úvodních čtyřiceti minut patřila ale domácímu celku. Mladoboleslavský tým se ujal vedení hned v samém úvodu, udržel v první čtvrtině své soupeřky na čtyřech koších a celkem osmi bodech, takže Slovanka vedla 16:8. Ve druhé čtvrtině se ofenziva Chomutova rozjela, ale ve správnou chvíli vždy zapnula i Slovanka a udržela si tak do přestávky těsné vedení.

Liché čtvrtiny patřily v tomto zápase Slovance a potvrdilo se to i po poločase, když znovu opadla ofenziva Levhartic a domácí hráčky utekly do náskoku, který byl až desetibodový ještě necelých sedm minut před koncem. Pak ale zavelela bývalá hráčka Slovanky Monika Satoranská, přidala se k ní Zuzana Kučerová a dvě minuty před koncem poprvé v zápase vedly Levhartice. Slovanka ještě zabrala a vedla po koši Kateřiny Bartoňové v poslední minutě o tři body, sedmnáct sekund před koncem ale Veronika Aulichová srovnala trojkou a muselo se do prodloužení.

Hostující hráčky daly prvních šest bodů prodloužení a vydřely cenné vedení. Domácí hráčky se dostaly na rozdíl dvou bodů, v tu chvíli ale minutu před koncem trefila klíčovou trojku Michaela Krejzová a rozhodla o výhře Chomutova, který si závěr pohlídal na šestkách.

Právě Krejzová byla nejlepší střelkyní zápasu se 17 body, ke kterým přidala i 12 doskoků, doplnila ji s patnácti body Aulichová. Monika Satoranská dala jen čtyři body a trefila jedinou střelu ze čtrnácti, přidala však 16 doskoků. Slovanku držela se 13 body Monika Fučíková, Eliška Hálová dodala 12 bodů.

21 43 64 3 17 15 25 23 22 85 71

Kateřina Mahlerová ze Slovanky MB se díky návratu do RENOMIA ŽBL může prodrat mezi dvacítku nejlepších střelkyň československé historie. Aktuálně je na 4605 bodech a jedenadvacátou Hanu Horákovou má na dostřel, ztrácí 12 bodů.

A 12 bodů zároveň chybí Monice Satoranské z Levhartic Chomutov k tomu, aby si polepšila mezi stovku nejlepších střelkyň v českých ligovým statistikách. Na kontě má 1639 bodů, o 99. pozici se dělí Klára Kreuzová a Kateřina Novotná-Jurková se 1651 body.

Utkání Slovanka MB - DSK Levhartice Chomutov se hraje v neděli 15. prosince od 17 hodin v Mladé Boleslavi ve Sportovní hale.