Vyhledávaní

Pět nej finále ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve finále české nejvyšší soutěže žen.

MVP Xargay: Brno je druhé zaslouženě

Basketbalistky USK podle očekávání v této sezoně znovu nezaváhaly a staly se po výhře ve finálové sérii s KP Brno poosmé za sebou mistryněmi ČR. Na poslední tři tituly byla v týmu i španělská rozehrávačka Marta Xargay, která byla po finále vyhlášena nejužitečnější hráčkou celé série.

USK zvítězil i potřetí a slaví titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha jsou poosmé v řadě mistryněmi ČR. Ve třetím finálovém utkání zdolaly KP Brno 80:50 a ukončily sérii podle očekávání v nejkratším možném čase. Už pět sezon tak nepoznaly v ŽBL hořkost porážky.

USK míří za osmým titulem v řadě

Basketbalistky USK Praha mají první šanci na ukončení finálové série. Ve středu 2. května je v Praze na Královce na programu třetí duel série s KP Brno. Pražanky vedou 2:0 a pokud uspějí ještě jednou, získají osmý český titul v řadě. V opačném případě se bude pokračovat v pátek v brněnské hale Vodova.

Pět nej série o bronz

To nejzajímavější, co se přihodilo v sérii o bronzovou medaili z české nejvyšší soutěže žen.

USK zvítězil i podruhé a je krok od titulu

Basketbalistky ZVVZ USK Praha dělí jediná výhra od zisku osmého ligového titulu za sebou. Ve druhém finále zvítězily na palubovce KP Brno 89:62 a v sérii na tři vítězství vedou 2:0. Obhajobu titulu tak mohou slavit už ve středu doma.

Burgrová se rozloučí s bohatou kariérou

Basketbalová vicemistryně světa z roku 2010 Ilona Burgrová z KP Brno ukončí ve 34 letech po finálové sérii mezi KP Brno a USK Praha sportovní kariéru. Brněnský klub, který se do boje o titul dostal po 24 letech, nachystal pro bývalou reprezentační pivotku při nedělním druhém finálovém duelu na domácí palubovce oficiální rozlučku.