Žabiny Brno

Aréna
SH Rosnička Brno

Historie

Úspěchy

  • 1. místo 14x (1996-2008, 2009/10)
  • 2. místo 8x (1994/95, 2008/09, 2010-13, 2016/17, 2019/20, 2021/22, 2022/23)
  • 3. místo 2x (1993/94, 2020/21) 
  • 19x vítěz Českého poháru (1996-2009, 2012/13, 2016/17, 2019/20, 2021/22, 2022/23)
  • 1x vítěz Federálního poháru (2022/23)
  • Vítěz Euroligy 2006
  • 2x 2. místo Euroliga 2005, 2009
  • 2x 3. místo Euroliga 2001, 2004
  • top 16 EuroCup 2021/22
  • Vítěz EWBL 2021/22

Bilance

Úspěšnost
82.6%
Historická tabulka
9. místo
Průměrné umístění
2. místo
Sezony v ŽBL
28
V nejvyšší soutěži
28 sezon
Tituly
14
Sestupy
0

Soupiska 2023/24

číslo jméno a příjmení post datum narození věk výška zápasů v sezoně sezony v lize předchozí klub
0 Marie Hamzová K 2007 0 167 cm 0 -
5 Natálie Stoupalová K/P 13. 7. 1998 25 185 cm 31 9 SBŠ Ostrava
6 Adéla Buřtová R/K 12. 3. 2001 23 172 cm 13 4 Prostějov
7 Adéla Smutná K/P 25. 8. 1999 24 183 cm 5 8 SBŠ Ostrava
7 Nikola Dudášová R/K 17. 3. 1995 29 177 cm 16 2 Piešťanské Čajky
8 Petra Záplatová R/K 29. 12. 1991 32 175 cm 26 13 Al-Qazeres (ESP)
10 Eliška Hamzová R 1. 10. 2001 22 182 cm 27 6 -
11 Lou Lopez Sénéchal K 12. 5. 1998 26 185 cm 8 1 Dallas Wings (WNBA)
13 Kateřina Kalná 21. 3. 2007 17 190 cm 5 1 -
14 Adéla Mezihoráková R/K 14. 4. 2005 19 176 cm 15 3 TJ Jiskra Kyjov
21 Nela Nétková P 31. 5. 2004 20 194 cm 9 1 -
22 Emma Čechová P 12. 7. 2004 19 194 cm 19 2 Vienna United PSV (AUT)
24 Aneta Kytlicová K 4. 10. 2005 18 175 cm 14 1 -
33 Elissa Cunane P 25. 9. 2000 23 196 cm 31 2 Northern Guilford (USA - NCAA)
55 Simona Sklenářová K 20. 5. 2000 24 181 cm 32 8 ZVVZ USK Praha
77 Nikolina Knežević K 16. 2. 1995 29 177 cm 30 2 İzmit Belediyespor (TUR)
# Hráč Pozice Věk Z Min. B 2B 2B % 3B 3B % TH TH % DO DC AS M+ M- AS/M- F+ F- VAL +/-
33 Elissa Cunane P 23 31 30.4 14.3 5.2/8.3 62.8 0.1/0.2 50.0 3.5/4.4 79.6 3.4 7.2 10.6 1.7 1.2 2.0 0.0 4.2 2.6 23.7 10.9
77 Nikolina Knežević K 29 30 25.7 12.2 3.1/5.5 56.4 1.2/3.3 37.8 2.3/2.9 79.1 0.4 2.6 3.0 2.8 1.3 2.1 0.0 2.6 1.3 13.4 8.5
5 Natálie Stoupalová K/P 25 31 26.6 10.1 2.9/6.1 48.1 0.8/2.8 27.9 1.9/2.5 76.9 1.9 4.8 6.6 2.0 1.1 1.9 0.0 2.5 2.1 13.0 8.1
55 Simona Sklenářová K 24 32 27.5 9.4 2.5/4.7 53.0 0.9/2.8 33.0 1.7/2.3 73.6 1.0 3.3 4.3 1.6 2.0 2.2 0.0 2.2 2.2 10.6 9.8
10 Eliška Hamzová R 22 27 27.3 10.1 3.1/6.1 51.2 0.5/2.1 24.6 2.3/3.3 70.5 1.2 4.0 5.2 3.6 2.6 2.6 0.1 3.1 2.9 13.8 9.8
8 Petra Záplatová R/K 32 26 25.4 10.2 1.3/4.3 31.5 1.8/5.7 32.2 1.9/2.3 83.3 0.7 2.1 2.8 2.1 1.3 1.8 0.0 2.8 2.1 8.1 4.5
7 Nikola Dudášová R/K 29 16 22.4 6.6 1.6/4.7 33.3 0.9/3.9 22.2 0.9/1.1 77.8 0.6 1.9 2.5 1.9 1.3 1.7 0.1 1.5 1.9 3.8 3.6
22 Emma Čechová P 19 19 18.9 5.5 2.3/5.5 42.3 0.0/0.0 0.0 0.8/1.5 57.1 1.8 2.5 4.3 0.9 0.9 1.9 0.0 1.5 2.1 6.1 2.5
11 Lou Lopez Sénéchal K 26 8 23.8 9.8 2.5/5.5 45.5 0.8/4.1 18.2 2.5/3.1 80.0 0.3 3.1 3.4 0.8 0.6 1.9 0.1 1.9 1.1 6.6 13.9
24 Aneta Kytlicová K 18 14 13.4 5.5 1.6/3.4 48.9 0.4/1.6 21.7 1.1/1.6 69.6 0.6 1.0 1.6 0.7 1.0 0.6 0.1 1.4 0.9 5.5 8.1
14 Adéla Mezihoráková R/K 19 15 15.1 2.9 0.8/1.9 42.9 0.3/2.3 14.3 0.3/0.5 62.5 0.3 0.9 1.2 0.8 0.5 0.9 0.1 0.4 1.0 0.9 9.9
6 Adéla Buřtová R/K 23 13 9.6 3.2 0.4/0.9 41.7 0.5/1.2 37.5 1.1/1.2 87.5 0.4 0.8 1.2 1.1 0.5 0.7 0.1 1.0 1.2 3.7 4.9
7 Adéla Smutná K/P 24 5 15.0 4.2 0.8/1.8 44.4 0.4/2.4 16.7 1.4/1.8 77.8 0.2 2.6 2.8 2.2 1.0 0.2 2.2 1.0 1.0 7.2 10.8
13 Kateřina Kalná 17 5 8.6 3.2 1.4/2.4 58.3 0.0/0.0 0.0 0.4/0.8 50.0 0.6 0.8 1.4 0.2 0.0 1.2 0.0 0.6 1.6 1.2 2.4
21 Nela Nétková P 20 9 5.1 1.8 0.9/1.8 50.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.8 1.0 1.8 0.2 0.1 0.9 0.0 0.3 1.7 1.0 1.7
0 Marie Hamzová K 17 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0

Zápasy 2023/24

kolo datum a čas domácí / hosté skore čtvrtiny fáze sezony
1. kolo 27. 9. 2023
18:30
Sokol Hradec Králové
Žabiny Brno
67
63
16
22
33
33
47
46
základní část Review
2. kolo 30. 9. 2023
17:00
Žabiny Brno
Levhartice Chomutov
69
59
21
15
45
28
63
42
základní část Review
3. kolo 6. 10. 2023
18:00
Slovanka
Žabiny Brno
63
94
16
29
29
55
44
84
základní část Review
4. kolo 15. 10. 2023
16:00
Žabiny Brno
KP TANY Brno
82
75
20
20
45
30
65
54
základní část Review
14. kolo 21. 10. 2023
17:00
Žabiny Brno
ZVVZ USK Praha
50
63
20
13
31
36
46
44
základní část Review
6. kolo 28. 10. 2023
17:00
Žabiny Brno
SBŠ Ostrava
96
57
26
13
45
28
73
46
základní část Review
7. kolo 18. 11. 2023
17:00
BLK Slavia Praha
Žabiny Brno
62
71
18
19
32
35
45
56
základní část Review
8. kolo 25. 11. 2023
17:00
Žabiny Brno
KARA Trutnov
86
61
22
14
43
31
67
52
základní část Review
9. kolo 2. 12. 2023
18:00
DSK Basketball Brandýs
Žabiny Brno
41
90
16
29
25
52
31
72
základní část Review
10. kolo 8. 12. 2023
18:00
Žabiny Brno
Sokol Hradec Králové
92
66
26
21
45
41
71
52
základní část Review
11. kolo 16. 12. 2023
15:30
Levhartice Chomutov
Žabiny Brno
72
79
19
22
38
45
58
61
základní část Review
12. kolo 6. 1. 2024
17:00
Žabiny Brno
Slovanka
104
54
26
14
57
26
82
40
základní část Review
13. kolo 13. 1. 2024
15:30
KP TANY Brno
Žabiny Brno
71
82
22
19
40
46
55
65
základní část Review
5. kolo 20. 1. 2024
17:00
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
78
60
24
16
45
30
60
45
základní část Review
16. kolo 14. 2. 2024
18:00
Žabiny Brno
BLK Slavia Praha
88
80
21
28
45
46
63
54
76
76
základní část Review
17. kolo 16. 2. 2024
18:30
KARA Trutnov
Žabiny Brno
57
78
9
24
25
44
44
64
základní část Review
15. kolo 20. 2. 2024
20:00
SBŠ Ostrava
Žabiny Brno
77
101
23
32
44
53
58
79
základní část Review
18. kolo 24. 2. 2024
17:00
Žabiny Brno
DSK Basketball Brandýs
95
44
25
12
46
25
73
42
základní část Review
1. kolo 3. 3. 2024
10:30
Žabiny Brno
KP TANY Brno
76
74
19
36
46
56
62
65
skupina A1 Review
2. kolo 6. 3. 2024
18:30
Sokol Hradec Králové
Žabiny Brno
40
72
8
22
17
48
25
56
skupina A1 Review
3. kolo 9. 3. 2024
17:00
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
86
68
23
24
42
45
64
58
skupina A1 Review
4. kolo 13. 3. 2024
18:00
Žabiny Brno
BLK Slavia Praha
94
54
26
12
49
29
63
48
skupina A1 Review
čtvrtfinále 20. 3. 2024
18:00
Žabiny Brno
SBŠ Ostrava
81
54
14
13
43
28
63
38
play-off Review
čtvrtfinále 24. 3. 2024
17:00
SBŠ Ostrava
Žabiny Brno
64
81
19
24
41
45
46
67
play-off Review
čtvrtfinále 27. 3. 2024
18:00
Žabiny Brno
SBŠ Ostrava
71
41
18
13
36
22
53
34
play-off Review
semifinále 4. 4. 2024
18:00
Žabiny Brno
KP TANY Brno
76
66
24
20
39
34
60
48
play-off Review
semifinále 7. 4. 2024
10:30
KP TANY Brno
Žabiny Brno
45
59
17
19
29
35
40
50
play-off Review
semifinále 9. 4. 2024
18:00
Žabiny Brno
KP TANY Brno
75
56
18
16
31
34
53
46
play-off Review
finále 20. 4. 2024
17:00
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
68
51
14
11
38
21
50
29
play-off Review
finále 22. 4. 2024
18:00
Žabiny Brno
ZVVZ USK Praha
71
69
13
15
26
31
47
54
play-off Review
finále 26. 4. 2024
17:30
ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
83
61
15
15
42
30
66
41
play-off Review
finále 28. 4. 2024
17:00
Žabiny Brno
ZVVZ USK Praha
48
85
18
27
29
45
37
63
play-off Review

Kontakty

Žabiny s.r.o.
616 00 Brno, Haasova

organizační pracovník

Mgr. Radek Šír
od: 24. 8. 2021

sir@bkzabiny.cz
607 175 780

trenér

Mgr. Viktor Pruša
od: 1. 9. 2021

vprusa@bkzabiny.cz
775 042 554

1. asistent trenéra

Mgr. Jan Bobrovský
od: 1. 9. 2021

bobrovsky@bkzabiny.cz
602 470 322

asistent trenéra

Michal Martišek
od: 30. 5. 2023

martisek@bkzabiny.cz
733 260 977

vedoucí družstva

Gabriela Giacintová
od: 14. 8. 2023

zabiny@bkzabiny.cz

technický zápis

Gabriela Giacintová
od: 20. 9. 2023

zabiny@bkzabiny.cz

Hala

kapacita 1380

SH Rosnička Brno
Horákova 7,
616 00 Brno

Mapa


ID týmu: 13897

články