#32
20.0

Doskoky

TRU-VAL

Repríza loňského čtvrtfinále, kde však má tentokrát výhodu domácího prostředí v úvodním střetnutí trutnovská Kara, začal lépe právě celek z úpatí Krkonoš. Pevné základy k zisku prvního bodu položily svěřenkyně trenéra Rešetára už v úvodní desetiminutovce. Především v jejím závěru vyšponovaly své vedení až na 30:17. Když krátce po startu druhého hracího období byly hráčky Kary o 17 bodů vpředu, zdálo se vše na dobré cestě.

Jenže Valosun nehodlal dát svou kůži zadarmo a Trutnov si nemohl až do samého závěru být jistý vítězstvím. Vždyť se jeho náskok snížil pod deset bodů. I když Brňanky vedly v průběhu utkání pouze jednou a o jediný bod, jejich výkon v průběhu utkání jim může dodat sebevědomí pro další průběh série, která slibuje dlouhý a vyrovnaný průběh.

Jozef Rešetár, Kara Trutnov: "Utkání jsme začali velmi dobře úspěšnou střelbou v první čtvrtině, kde jsme si vytvořili náskok. Kvalita soupeře je vysoká a očekávali jsme boj, který se pak nesl dalšími třemi čtvrtinami."

Marian Svoboda, VALOSUN KP Brno: "Rozhodla první čtvrtina. Další tři byly velmi vyrovnané. Dokonce jsme je vyhráli. Byl to úporný boj. První čtvrtina se ale povedla domácím. Pro mě je nepochopitelné, že jsme vstoupili do utkání tak nervózně a zbytečně jsme kupili chybu na chybu. Domácí se pak uklinily a hlídaly si vedení. Rozdíl byl na útočném doskoku, to nás brzdilo a musíme si na to dát pozor."

17:30

Ústřední kandidát na pořádné drama. V základní části dvakrát padla domácí palubovka, takže tato výhoda Kary Trutnov nad Valosunem KP Brno nemusí být klíčová.

Stejně jako Slavia s Hradcem, také Valosun má s Trutnovem nevyřízený účet po loňském čtvrtfinále. A rovněž se hrálo pětkrát - z postupu se radovaly Východočešky, když v Brně uspěly 78:73.

V letošní sérii má Trutnov k dispozici silný perimetr v čele s rozehrávačkami Jamie Russell, Michaelou Uhrovou a Michaelou Vondráčkovou. Ovšem i na pivotu je z čeho vybírat: Lenka Pazderová, Emily Cady a Aminata Fall. Valosun se spoléhá na veteránské vedení Veroniky Vlkové a Edity Šujanové a americkou posilu Lenitu Sanford.

Trutnovská Lenka Pazderová už v české lize stihla celkem 2311 doskoků a je pátá - čtvrtá Martina Pechová je přitom s 2332 doskoky už na dohled.

Není bez zajímavosti, že Trutnov s Valosunem aktuálně válčí také ve čtvrtfinále extraligy do 19 let. Tam brněnský celek potvrzuje roli zkušenějšího favorita a vede 2:0 na zápasy, když vyhrál 69:55 a 54:50.