12.0

Doskoky

Zisky

TRU-VAL

Dvakrát do téže řeky nevstoupíš? To zřejmě neplatí v případě Valosunu KP Brno a Kary Trutnov. Brněnský trenér po prvním zápase na trutnovské palubovce žehral na špatný začátek svého týmu. Ani v zápase číslo 3 se ale hráčky Valosunu nepoučily a jejich dvou více než tříminutových ofenzivních výpadků během první desetiminutovky domácí využily k získání náskoku 31:9.

No a teď k Trutnovu. Také tentokrát domácí hráčky svůj vysoký náskok neudržely a soupeřky postupně stahovaly své manko. Tentokrát už se ale do vedení nedokázaly dostat. Nejvíce se mu přiblížily na šest bodů minutu před koncem střetnutí, ale na víc už neměly čas a Trutnovanky si vítězství a zisk mečbolu zkušeně pohlídaly. Druhá čtvrtfinálový úspěch získaly i přes užší rotaci, když navíc v bodování hráček z lavičky podlehly Valosunu rozdílem 20 bodů. To ale nic nezměnilo na tom, že už v Brně může Kara slavit postup do semifinále.

Pavel Prokeš, BK Kara Trutnov: "Před zápase jsem měl strach, s čím na nás Valosun vyrukuje, protože nejsme stoprocentně fit. Diváci ale mohli vidět, že začátek byl famózní. Myslím, že tohle rozhodlo. Výborně jsme bránili, hráli jsme rychlé protiútoku. V tuto chvíli si s námi Valosun nevěděl rady. Valosun nasadil zónovou obranu, která nám dělala problémy. Pomalu jsme posouvali míč, nechodili jsme na útočný doskok. Báli jsme se této obrany. Atmosféra byla fantastická, která jde najít jen v Trutnově. Před takovými diváky se nám hraje výborně."

Marian Svoboda, Valosun Brno: „Viděl jsem to úplně stejně jako první zápas. Nezvládli jsme úvodní čtvrtinu, po které jsme se trošku uklidnili, prostřídali jsme to, domácí jsme zaskočili zónou a dotáhli se. Zápas byl napínavý. Bohužel jsme neproměnili spoustu šancí - takové ty finální koše, což nás sráží v podstatě celou sérii. Vstup do druhého poločasu vyšel také lépe domácím, kteří se uklidnili, náskok zvýšili a v takových zápasech se to hrozně těžko dohání. Udělali jsme tam několik úplně zbytečných chyb. Série je vyrovnaná, takže věřím, že příští sobotu se do Trutnova ještě vrátíme. Atmosféra zápasů je přesně taková, jak by to v play-off mělo vypadat.“

17:30

Valosun v obou dosavadních zápasech série předvedl velké výpadky. Ten první hned v úvodní čtvrtině v utkání č. 1 už do konce zápasu nedohnal, druhý už nebyl tak tragický. Přišel ve druhém utkání, kdy Brňanky vedly o 16 bodů, ale nakonec se musely o vítězství ještě strachovat a dokonce pár vteřin před koncem prohrávaly.

Oba týmy si v sérii vyzkoušely, jaké to je ztratit vysoký náskok a zároveň, jaké to je stíhat soupeře, který vede o parník. Je tak otázkou, co přinese třetí zápas, který jeden z celků posune směrem k semifinále. Domácí požene dopředu tradičně bouřlivé publikum, a protože se blíží Velikonoce, připravili si trutnovští organizátoři bonus pro nejlepší hráčky v podobě velikonoční pomlázky. Ke komu však velikonoční zajíček dohopká s výhrou číslo dvě?