týmoví lídři

Body

Užitečnost

Dvojí sláva Lokomotivy

Trutnovská Lokomotiva velkolepým výkonem přispěla ke slavnostnímu dni, kdy klub vyřazoval dresy dvou svých velkých osobností Kateřiny Hindrákové a Pavly Kuřitkové. Tým doslova sestřelil Technic Brno 85-60, poprvé v sezoně se radoval z výhry a naopak soupeři po jeho pohádkovém startu způsobil první zklamání. Hlavní hybnou silou útoku byla autorka 27 bodů Goff, 11 bodů a 11 doskoků přihodila Snyder.

Díky ukrutné převaze na doskoku (67-35) si Trutnov mohl dovolit i jen 36procentní střelbu, navíc soupeř ji měl ještě slabší (27). Trutnovská lavička se postarala o plných 50 bodů. Top skórerkami Brna byly Zítková (15, ale z pole jen 20/5) se Seluckou (12).

Zápas měl zápletku trvající pouhé 4 minuty. Poté Lokomotiva přiložila pod kotel a za pevného řízení strojvůdkyně Goff se utrhla až na 23-5 po 9 minutách první čtvrtiny. A dál už Technic neměl nárok.

Petr Kapitulčin (trenér BK Loko Trutnov): „Po rozpačitých prvních pěti minutách jsme následně předvedli vynikající dvanáctiminutovku plnou pohledných kombinací, kterou jsme vyhráli snad o třicet bodů. Ve druhém poločase jsme výrazně rozložili minutáž mezi všechny hráčky, ovšem i přes tento fakt inkasovat za druhý poločas 41 bodů rozhodně není pro náš tým dobrá vizitka. Přesto jsme rádi, že máme na svém kontě první vítězství a pevně věříme, že náš výborný výkon v prvním poločase přiláká na naše zápasy více fanoušků.“

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): „Byly jsme strašně nepozorné, velmi špatně jsme bránily a komunikovaly. Neproměňovaly jsme jednoduché střely, ani jsme si nevytvářely pozice. Ve druhé polovině zápasu to už bylo lepší, hra se vyrovnala, ale rozdíl ve skore byl velký.“

8 27 35 0 6 8 14 23 27 35 60

Lokomotiva Trutnov učinila z duelu s MK Technic Brno velkou slávu. Při slavnostním ceremoniálu vyřadí dresy klubových legend Pavly Kuřitkové a Kateřiny Hindrákové, které v modré a bílé podstoupily nejvíce ligových soubojů.

„Obě si nepochybně zaslouží velké ocenění za dlouholetou klubovou věrnost a věříme, že jim přijde poděkovat co nejvíce fanoušků,“ řekl předseda oddílu Vladimír Smilnický. Slavnostní událost proběhne těsně před začátkem utkání. Dresy obou hráček budou pověšeny na stěně haly a po vzoru legend NBA zůstanou jejich čísla nedotknutelná.

Kateřina Hindráková, trutnovská odchovankyně, odehrála za Lokomotivu v průběhu let 2004 až 2017 dohromady 360 utkání. 313 jich bylo v lize, 47 v evropských pohárech. Nastřílela 2943 ligových bodů a 421 pohárových. Získala šest bronzových medailí v nejvyšší soutěži, tři medaile v Českém poháru a dva tituly ve Středoevropské lize CEWL. Vyjma jedné sezony v brněnských Žabinách, kde si zahrála Euroligu, a ročního zahraničního angažmá v klubu německého mistra Wasserburgu, zůstala věrná Trutnovu.

Pavla Kuřitková, která pochází z Pardubic, přišla do Trutnova před začátkem historicky první sezony v nejvyšší soutěži v roce 1995, tehdy z druholigových Poděbrad, pod dívčím jménem Vápeníková. Kromě ročního angažmá v brněnském Králově Poli hájila výhradně modrobílé trutnovské barvy a byla dlouholetou kapitánkou týmu. V letech 1995-2007 odehrála celkem 318 utkání, z toho 300 ligových a 18 v evropských pohárech. Dosáhla 2180 bodů v lize a 127 v evropských pohárech. Získala osm medailí, když jednou to bylo historické stříbro a sedmkrát bronz. Šesti medailových umístění, čtyř stříbrných a dvou bronzových, dosáhla v Českém poháru.

Do utkání samotného vstoupí domácí se dvěma porážkami, tedy ve zcela odlišné náladě než hostující hráčky, které mají na kontě dvě výhry.