Slovanka

Užitečnost

Ztráty

Nymburk blízko další stovky

Nymburské trápila během reprezentační pauzy velká marodka, ale tým se dal dostatečně do pořádku, aby bez problémů přehrál Slovanku. Ve středočeském derby vyhrály domácí hráčky hned první čtvrtinu dvouciferným rozdílem a od té chvíle zápas kontrolovaly. V každé čtvrtině daly minimálně jedenadvacet bodů a Slovanka dala maximálně ve třetí desetiminutovce devatenáct. Doskakování ovládl Nymburk 52:35.

Vítězky se opíraly hlavně o zahraniční posily, když se na dvaceti bodech shodly Vaughnová a Chomenčuková, druhá jmenovaná navíc přidala i 14 doskoků. Sedmnáct bodů přidala Belgičanka LInskensová. Slovanka měla ve svém středu jen dvě výraznější střelkyně. Denisa Harapesová se blýskla 23 body, Kingová dala o tři body méně.

Radek Šnábl (trenér Slovanky Mladá Boleslav): „Zápas se rozhodl tím, že jsme v první čtvrtině na útočné polovině dokázali vytvořit řadu otevřených pozic, které jsme ovšem neproměňovali. V procentu úspěšnosti jsme se chvílemi dostali až na dvacet procent střelby a nebyly to střely, které by byly těžké. Hráčky, které obvykle bodově táhnou tým, a alespoň jedna se v dosavadním průběhu sezony střelecky chytla, dávaly své body až v závěrečných minutách utkání, kdy už bylo rozhodnuto. Pro mě to bylo velice poučné. Poprvé za měsíc, co Slovanku trénuji, jsem viděl reakci týmu na vyloženě nepříznivou mentální situaci. Ukázalo mi to, kdo se s tím, jak popasuje, a to je před očekávaným prvním kolem play-off, pravděpodobně proti Nymburku, velice poučné.“

Daniel Kurucz (trenér DSK Basketball Nymburk): „Měli jsme výborný začátek. Byli jsme na Slovanku dobře připravení. Ukázalo se, že jsme lepší tým a vítězství bylo v podstatě velice lehké. Pro nás je v naší situaci důležité, že se další hráčka nezranila. V utkání jsme zkoušeli jiný způsob bránění clon. Trochu z toho těžila Harapesová, autorka 21 bodů, a je vidět, že na tom musíme ještě zapracovat. Chtěli jsme dát stovku, ale možná to trochu hráčky svazovalo a udělaly nějaké chyby, po kterých jsme naopak dostávali body my. V utkání jsem se snažil pravidelně střídat, aby hráčky odehrály kolem dvaceti minut, což se nepovedlo jen u podkošových hráček, kde jsem měl jen tři k dispozici.“

Denisa Harapesová (hráčka Slovanka MB): „Nevyšla nám střelba, jak jsme si představovali, procento bylo hodně nízké. Moc nám nevycházela ani obrana. Špatně jsme rotovali a dostávali jsme hodně jednoduchých bodů zpod koše. Tomu se zase na druhou stranu není možné divit, protože Nymburk byl daleko vyšší než my. My nemáme vlastně žádnou klasickou pivotku, a kromě jedné čtyřky, musí pod košem hrát křídla. Rádi bychom se udrželi na sedmém místě, což by s velkou pravděpodobností znamenalo čtvrtfinále s Nymburkem. V zápasech play-off bychom pochopitelně chtěli uhrát daleko lepší výsledky.“

Krystal Vaughn (hráčka DSK Basketball Nymburk): „Byl to dobrý zápas. Byla jsem ráda, že jsme si po skoro dvaceti dnech zase zahráli zápas. V průběhu utkání jsme se dopustili nějakých chyb, ale jinak to byl pro nás poměrně snadný zápas. Dobrou obranou jsme dokázali už na začátku setřást soupeře do více než desetibodového manka. Hráli jsme „pro zábavu“ a zábava to pro nás opravdu byla. Zkoušeli jsme nějaké nové prvky v obraně, na kterých jsme intenzivně pracovali v minulém týdnu. V zápase jsme dokázali využít naší výškové převahy, ale i výborné hry hráček na perimetru.“

14 21 35 2 11 6 13 20 18 56 65

Krystal Vaughn z DSK Basketball Nymburk stihla za nekompletní tři sezony 1477 ligových bodů. Už proti Slovance MB má slušnou šanci stát se další americkou rodačkou, která překoná hranici 1500 bodů, po Kie Vaughn, Lindsay Whalen a DeLishe Milton-Jones teprve čtvrtou.

Utkání DSK Basketball Nymburk - Slovanka MB se hraje v sobotu 17. února od 17 hodin v Nymburce.