15

#33
11.0

Slavia bez Bellockové nestačila

Hradec Králové využil výhodu domácího prostředí, kterou mu Slavia nabídla nečekanou prohrou v posledním kole základní části a výhrou 81:62 se ujal vedení v sérii. Pražanky velmi dobře zvládly první poločas, ve kterém byly po většinu času ve vedení a o přestávce držely nejtěsnější náskok, ale poté už kralovaly na palubovce domácí Lvice a zápas kontrolovaly. Slávistky totiž daly za druhý poločas jen 28 bodů, čtrnáct po každé čtvrtině a hned 26 jich ve třetí desetiminutovce inkasovaly. Nepříjemná byla pro hostující tým absence opory Bellockové, která odehrála jen něco pod deset minut a její start v dalším průběhu série je nejistý. Při výhře se blýskla Andrea Ovsíková 20 body, Minarovičová přidala 15 bodů, Slavii nestačilo 21 bodů a 11 doskoků Steph Maddenové.

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové): „Velmi kvalitní utkání a jak už to tak v play off bývá, rozhodla obrana, kterou jsme dnes měli lepší. Ze začátku tam sice bylo několik mezer, obzvlášť při bránění Maddenové, ale čím víc utkání spělo ke konci, tím líp jsme ji zvládali bránit. Dneska nám tam i poměrně slušně padaly trojky, měli jsme dobré pozice, ale je důležité, že jsme je na rozdíl od minulých zápasů dokázali proměňovat.“

Martin Stavěl (trenér Slavia Praha): „My jsme na Hradec byli celkem solidně připraveni, což se ukázalo v prvním poločase. Bohužel se nám velmi brzy zranila jedna z klíčových hráček Bellocková, což se projevilo na průběhu hry. V prvním poločase jsme to ještě nějakým způsobem zvládli, ale ve druhém poločase se naplno ukázalo to, že Hradec má širší kádr než my. Dokud jsme měli síly, tak jsme hráli důstojnou partii. Sice to skončilo skoro o 20 bodů, ale průběh utkání tomu úplně neodpovídal.“

výsledky v sezoně: 81:68, 90:82, 86:73

A další tradiční soupeření ze čtvrtfinále. Loni se oba soupeři nečekaně neutkali, letos se však potřetí ze poslední čtyři sezony Sokol Nilfisk Hradec Králové a BLK Slavia Praha potkávají.

Východočešky by měly být s výsledkem základní části spokojenější. Na Slavii uměly už v minulých letech, když přes ni postoupily do semifinále po sériích 3:2 a 3:1. A umí na ni i v tomto ročníku. Vyřadily ji z Nilfisk Českého poháru a přehrály ji také v obou ligových utkáních.

Nečekaným dárkem od Slavie je výměna domácí palubovky. Pražanky totiž na závěr základní části padly v hale Lokomotivy Trutnov 69:76, a tím před sebe pustily Hradec na čtvrtou pozici.

Otazníkem před startem série je zdravotní stav hradeckého tria Renáta Březinová, Pamela-Therese Effangová a Klára Rosenbaumová. Všechny tři chyběly v pátečním utkání na palubovce strakonického U19 Chance.

Hradecká kapitánka Tereza Kuthanová má na kontě 4063 bodů a bude útočit na čtrnácté místo české ligové historie. Již brzy by mohla přeskočit Ivanu Večeřovou (4075 bodů). Na milníky útočí dvě Východočešky: Klára Rosenbaumová má zatím na kontě 977 doskoků a Andrea Ovsíková 196 trojek.