#33
14.0

Hradecké Lvice udolaly Slavii

Lvice i podruhé zvítězily nad Slávií

Klíčovou výhru pro postavení v tabulce pro play-off si připsaly Hradecké Lvice. Ty Slávii zdolaly už na domácí palubovce v říjnu 81:68 a teď zvládly i zápas v Praze. Výhra se však pro ně nerodila ani zdaleka jednoduše. V první čtvrtině totiž měl navrch spíše domácí tým, který měl po většinu úvodu zápasu mírný náskok. Pro duel klíčovou se ukázal být druhá desetiminutovka, ve které ovládly hostující hráčky čtyřminutový úsek mezi třetí a sedmou minutou 12:2 a vybojovaly si dvouciferné vedení, které se do přestávky udrželo na devíti bodech. Druhý poločas tak byl ve znamení snahy Pražanek a dotáhnutí ztráty a hradeckého odporu. Slávistky byly několikrát na rozdílu čtyř bodů, ale nejblíže se dostaly až v poslední minutě, když Pudláková dvěma šestkami snížila na 82:85. Klíčovou trojku pak trefila po oddechovém čase hostující Effangová, a když Bellocková minula na druhé straně obě šestky, bylo rozhodnuto. Poraženým nestačily heroické výkony dvou Američanek. Maddenová potvrdila dobrou formu z posledních kol 31 body, Bellocková přidala 19 bodů a 14 doskoků. Russellová s Pudlákovou přihodily po 13 bodech, ale Pražankám uškodily špatné trojky, když trefily jen dvě z šestnácti pokusů. To vítězky uspěly zpoza oblouku hned desetkrát a šest hráček se dostalo alespoň na deset bodů. Nejlepší byla Effangová, která navíc na 19 bodů spotřebovala jen šest pokusů z pole. Pod košem kralovala s 10 body a 14 doskoky Buraová.

Martin Stavěl (trenér BLK Slavia Praha): „Začali jsme slušně a koncentrovaně v obraně. To
nám ale bohužel vydrželo jen jednu čtvrtinu. Postupně jsme naší malou agresivitou nechali rozehrát všechny hráčky Hradce, včetně těch z lavičky. Každá hráčka soupeře byla nebezpečná, což my jsme dnes o našich hráčkách říct nemohli. Několikrát jsme mocně dotahovali, ale Hradec si koncovku opět dobrou střelbou pohlídal.“

Romana Ptáčková (trenérka Sokola Nilfisk Hradec Králové): „Jsme maximálně spokojeni, protože víme, že je to tady horká půda. Myslím, že dneska od začátku, možná s výjimkou prvních pěti minut nám šla velmi dobře útočná fáze, byly jsme produktivní, a i když se nám vůbec nepodařilo zastavit Maddenovou, kolektivní výkon rozhodl.“

8 30 38 3 14 6 14 19 23 96 90

BLK Slavia Praha i Sokol Nilfisk Hradec Králové mají v tabulce tři porážky a usilují o co nejlepší postavení před play-off. První vzájemný souboj dopadl lépe pro Východočešky, které doma uspěly 81:68.

Kapitánka hradeckého celku Tereza Kuthanová může odehrát svůj 439. ligový zápas. Tím dorovná bilanci Jany Stejskalové, osmé ženy historického pořadí.

Utkání BLK Slavia Praha - Sokol Nilfisk Hradec Králové se hraje v sobotu 13. ledna od 17 hodin v Praze v hale Eden.