25

KP Brno

Body

KP spasila třetí čtvrtina

Basketbalistky KP Brno přehrály v úvodním duelu čtvrtfinálové série pražskou Slavii 79:66 a v sérii vedou 1:0 na zápasy. Druhý duel se hraje v Praze v sobotu. Pražanky prohrály nakonec i se třetím účastníkem víkendového Final4 poháru, kde nestačily na Hradec a následně Nymburk. První půle byla vyrovnaná, když Středočešky dokázaly zlikvidovat úvodní náskok KP a samy naopak vedly až o šest bodů. Po přestávce však přišel velký nápor Brna, které udrželo ve třetí čtvrtině Slávistky pět a půl minuty bez bodu, samo dalo čtrnáct bodů v řadě a rozhodlo zápas. Pražanky pak bojovaly, ale soupeři už se přiblížit nedokázaly.

Brňanky setřásly zklamání z prohraného finále poháru a k první výhře v play off je dovedla 19 body Edita Šujanová, o bod méně přidala Michaela Stará a třinácti body přispěla Andrea Sládková. Slavii držela střelecky devatenáctibodová Barbora Jindrová.

Stanislav Onuška (trenér Slavia): „Zápas byl zajímavý, nelekli jsme se obávané aktivní obrany Brna. Poslední slovo jsme ještě v sérii neřekli. O přestávce v šatně jsem hráčky pochválil, ale současně je upozornil, že jsme měli mnoho ztrát. Přitom první poločas byl více v naší režii, hráli jsme rozumně, ale se zbytečnými ztrátami. Raději měly hráčky více střílet, než odevzdávat míče.“

Martin Pospíšil (trenér KP Brno): „Slavie má velkou kvalitu, individuální i týmovou. Není to lehký soupeř. Navíc čtvrtfinále ligy začalo hned po Final 4 Českého poháru. Jeho termín byl katastrofální, nejsme dostatečně zregenerovaní. Zápasu jsem se obával a jsem rád, že se zvládl. V šatně o přestávce jsme hráčky spíše rázně upozornili na chyby, potřebovali jsme se probrat a jít do druhé půle s jiným elánem.“

výsledky v sezoně: 74:73, 63:58

KP Brno obhajuje stříbro a BLK Slavia Praha by ze sedmého místa po základní části neměla být problémem. Jihomoravanky ostatně oba vzájemné souboje vyhrály... Jenže to je jen teorie, první výhra totiž byla o jediný bod, druhá o pět.

Oba zápasy sedly brněnské Jasmine Gill (19 bodů + 11 doskoků, 16 bodů + 6 doskoků), v prvním se vytáhla její spoluhráčka Michaela Stará (21 bodů), v tom druhém Sabína Oroszová (19 bodů). Na straně Slavie byla nejlepší střelkyní Brandi Wingate (26 a 16 bodů), ale ta už v týmu nepůsobí. Co dokážou její americké nástupkyně Leeza Burdgess a Cherise Beynon?

Víkendové zápasy na Final Four Českého poháru basketbalistek naznačily, že je v lepší pohodě KP Brno. Z Karlových Varů si odvezlo stříbro. To Pražanky vyšly naprázdno, jasným výsledkem skočilo jejich semifinálové snažení (52:85 se Sokolem Nilfisk Hradec Králové) i duel o bronz (68:90 s BS DSK Basketball Nymburk KV).

První utkání se hraje ve středu 13. března od 17:30 hodin v Brně v hale Vodova.

Druhé utkání se hraje v sobotu 16. března od 19:30 v Praze v hale Eden.

Třetí utkání se hraje v úterý 19. března od 17:30 v Brně v hale Vodova.

Případné čtvrté utkání by se hrálo ve čtvrtek 21. března od 16:30 v Praze v hale Eden.

Případné páté utkání by se hrálo v sobotu 23. března v Brně v hale Vodova.