Ztráty

#22
4.0

Premiérová výhra i prohra

Až do čtvrtého kola čekaly na první porážku v soutěži Levhartice z Chomutova a musely si pro ni dojet na palubovku stříbrného medailisty z posledního ročníku Žabin Brno, které naopak v lize vyhrály poprvé a výhrou 78:43 navázaly na úspěšné tažení Evropskou ligou EWBL.

Zápas nabral jasný směr už v úvodní čtvrtině, když Brňanky proměnily pět trojek a jejich náskok se blížil dvacetibodové hranici. Pak ubránily zaskočený Chomutov na šesti bodech ve druhé čtvrtině a bylo prakticky rozhodnuto. Levhartice se ve druhé půli snažily a odehrály výrazně vyrovnanější bitvu, ale i tak jasně podlehly a připsaly si premiérovou porážku v novém ročníku.

Žabiny vedla s 11 body Michaela Vacková, Anežka Kopecká dala jen o bod méně. V dresu Chomutova, kterému chyběla Michaela Krejzová, se do dvouciferných čísel dostala jen kapitánka Jitka Eisnerová s 11 body a 7 doskoky.

Tomáš Eisner (trenér DSK Levhartice Chomutov): My jsme dneska přijeli do Brna s tím, že nemáme co ztratit a že chceme uhrát co nejlepší výsledek, což se nám bohužel nepodařilo hned na začátku. Domácí vstoupili velmi dobře do utkání, myslím že z prvních pěti tříbodových pokusů všechny trefili, a tím nás dostali do útlumu, ze kterého jsme se celý první poločas nemohli dostat.Ve druhém poločase jsme se zlepšili v obraně a byli jsme snad důstejnějším soupeřem než v prvním poločase.

Viktor Pruša (trenér BK Žabiny Brno): Před zápasem jsme měli zdravý respekt k soupeři, je to nováček, který vyhrál obě dvě domácí utkání, takže měli právo a důvod být na vlně. K našemu výkonu - myslím, že hlavně na obranné polovině to byl poměrně slušný výkon, líbila se mi agresivita, celoplošný tlak, dali jsme 22 bodů po ztrátách Chomutova, na druhou stranu pořád nejsem úplně spokojený s přechodovou fází, i když už občas vidím to, co potřebujeme, ale ne vždy jsou ta rozhodnuté správná, to chce ještě čas.

11 20 31 2 9 9 20 17 16 33 43

Úspěchy zatím sbíral i DSK Levhartice Chomutov. Nováček však zatím oba zápasy odehrál doma, teď ho čeká venkovní premiéra. V hale Žabin Brno přitom není bez šance, Jihomoravanky mají v nohách tři víkendové zápasy v mezinárodní soutěži EWBL. Elán jim však může dodat, že všechny vyhrály.

Chomutovská křídelnice Veronika Rybová se zatím dovršení první tisícovky nastřílených bodů nedočkala. Ale už je opravdu hodně blízko, na 999 bodech.

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Chomutov, i když je v lize nováčkem a je složený výhradně z Češek, má v kádru zkušené hráčky. V prvních dvou utkáních v ŽBL prokázal svou sílu, když dokázal otočit nepříznivý vývoj v utkání proti Slavii a zvítězil nad Slovankou. Očekáváme, že se budou opírat o zkušené podkošové trio Vorlová, Satoranská a Eisnerová, ale i když dosavadní výsledková bilance mluví pro Chomutov, favority v tomto utkání budeme my a chceme získat první vítězství v Renomia ŽBL.“

Program v poločasové přestávce: soutěž s partnerem utkání o tejpy Bronvit.

Utkání Žabiny Brno - DSK Levhartice Chomutov se hraje ve středu 9. října od 18 hodin v Brně v hale Rosnička.