#23
12.0

Asistence

Druhé úspěšné prodloužení Trutnova

Basketbalistky Loko Trutnov mají druhou výhru v sezoně a podruhé zvítězily v prodloužení. Na domácí palubovce po Strakonicích přehrály v dohrávce sedmého kola v nastavené pětiminutovce i Ostravu, tentokrát 75:71.

Bitvu osmého s devátým týmem tabulky (nízké postavení Ostravy způsobuje hlavně malý počet odehraných zápasů) byla od začátku v režii domácího Trutnova. Východočešky v prvních minutách skvěle bránily a v úvodní pětiminutovce inkasovaly jen čtyři body. Až sedmibodové vedení ale neudržely a byly rády, že v úplném závěru prvního období jednou šestkou srovnala skóre Baile Cotton. Hned po krátké pauze šel ale znovu do náporu Trutnov, hlavně díky skvěle střílející Anně Rylichové (za poločas zvládla 18 bodů včetně čtyř trojek) to bylo ve třinácté minutě o osm bodů pro domácí celek a mírný náskok si udržely hráčky v bílém až do přestávky.

Po ní značně ochabla střelecká úspěšnost obou týmů a skóre už nenarůstalo tak, jako v první půli. Ostrava se dotáhla, ale nedokázala skóre otočit a domácí hráčky si nejtěsnější náskok přenesly i do poslední čtvrtiny. Trápení pokračovalo i v posledních minutách, když ještě přitvrdily obrany a útoky se prakticky vůbec neprosazovaly. Domácí celek dal v poslední čtvrtině jen dva koše z pole a oba v posledních 80 sekundách. Nejprve Rylichová srovnala na 58:58 a v poslední půlminutě odpověděla na trojku Sara Dickey stejnou měrou domácí Kateřina Kozumplíková. Další body nepadly a šlo se do prodloužení. V něm si celky vyměnily po dvou trestných hodech, než dala velkou trojku dvě minuty před koncem Kozumplíková. Tím nastartovala sérii 9:1, kterou domácí hráčky podobně jako v duelu se Strakonicemi zlomily zápas.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 24 body Anna Rylichová, která sice dala za druhou půli a prodloužení „jen“ šest bodů, ale i tak to stačilo. Šestnáct bodů přidala za vítězky Eva Skutilová. Ostravu vedla s 21 body Dickey, patnáct bodů a 12 doskoků dodala Tiffany Jones.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Naše druhé vítězství v prodloužení je po zápase se Strakonicemi ještě cennější. Ostrava byla favoritem a výhru bych přirovnal k našim výhrám v minulé sezoně, kdy jsme doma dokázali zaskočit favorizované soupeře. Podle mě byla rozhodujícím faktorem naše obrana ve druhé půli. My nevyhráváme zápasy často díky obraně, máme v ní velké problémy i vzhledem k našim fyzickým dispozicím, ale před zápasem jsme si ukázali dvě-tři věci, kterými jsme chtěli Ostravu odříznout. Všechno jsme důsledně plnili a zejména v momentech, kdy se zápas lámal.“

Ladislav Pavlát (trenér SBŠ Ostrava): „O naší porážce rozhodl první poločas, ve kterém jsme byli málo důrazní a aktivní na obranné i útočné polovině. Vůbec jsme neplnili taktické pokyny, se kterými jsme šli do zápasu. Až důraznější promluva o přestávce nás vrátila zpátky do utkání. Po vyrovnaném stavu v základní hrací době rozhodovalo prodloužení. V něm domácí tým odskočil po trojce Katky Kozumplíkové, pak už se spíše házely trestné hody, ve kterých byl Trutnov úspěšný. Vzhledem k tomu, že Trutnov vedl 32 minut a my pouze dvě a půl minuty, je jeho vítězství spravedlivé. Utkání bylo dobrou reklamou na ženský basket. Celé víkendové kolo bylo zajímavé ve všech halách. I my jsme si užili diváckou atmosféru a doufám, že také do ostatních hal přijde obecenstvo, které bude fandit a vytvoří hráčkám atmosféru, kterou si zaslouží.“

16 34 50 2 9 11 23 21 25 64 71

V duelech mezi Lokomotivou Trutnov a SBŠ Ostrava nebývalo zvykem, aby byl tým z pomezí Moravy a Slezska za favorita. Z dosavadních 13 vzájemných soubojů ostatně Sportovní basketbalová škola uspěla jen jednou - skoro na den přesně před dvěma lety. Ovšem tentokrát se Ostrava díky produktivní zahraniční letce Sara Dickey, Eilidh Simpson a Tiffany Jones může dopředu cítit na koni.

Utkání Lokomotiva Trutnov - SBŠ Ostrava se hraje v neděli 27. října od 17 hodin v Trutnově v hale v Komenského ulici.