#15
12.0

Asistence

Žabiny po karanténě kralovaly

Úvodní duel nového ligového ročníku byl pro brněnské Žabiny velmi náročný, když se po karanténě, během které nemohly naplno trénovat, utkaly s překvapením prvních kol v podobě Trutnova. Jenže Žabiny ukázaly velkou chuť do basketbalu a s Trutnovem si poradily bez větších potíží 98:59.

Brňanky přitom v pauze přišly o několik opor včetně reprezentační rozehrávačky Petry Záplatové či Kateřiny Zohnové, na jejich hře to ale v úvodním duelu nebylo znát a od stavu 10:10 na hřišti dominovaly. Předváděly rychlý basketbal a skvěle zakončovaly hlavně za dva body. Už v závěru první čtvrtiny poprvé utekly do dvouciferného vedení a ve své převaze pokračovaly i ve zbytku prvního poločasu, za který stihly 52 bodů. V dobrém výkonu pak pokračovaly domácí hráčky i po přestávce, a nakonec vedly až o 42 bodů.

Ve vybalancované sestavě domácích si všech deset hráček zahrálo alespoň 15 minut. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 20 body Natálie Stoupalová, na sedmnáct se dostala Anežka Kopecká. Trutnov držela ve hře 14 body a 12 doskoky Meg Wilson.

Viktor Pruša (trenér BK Žabiny Brno): „Do zápasu jsme díky koronavirové situaci šli s velkým mankem, defacto celá příprava nám odpadla. Museli jsme začínat od nuly, navíc se holky zapojovaly postupně. Tudíž jsme z toho měli zdravý respekt. Vzhledem k tomu, že Trutnov je tým, který hraje agresivní a rychlý basketbal, tak jsem měl trochu obavy, jak se s tím hráčky vypořádají.  Ale to výsledné skóre ukazuje, že se to povedlo.“

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Dneska jsme dostali několik lekcí. Hlavně lekci v efektivitě a tvrdosti domácího týmu. Ačkoliv byli poznamenaní nějakou karanténou a nemocí, tak dneska to na nich nebylo vidět. Hráli s elánem, rychle - přesně to, o co jsme se chtěli pokoušet my. Bohužel se nám to nepovedlo, i díky tomu, že nás domácí do tohoto stylu hry nepouštěli. Měli jsme velice špatné basketbalové rozhodnutí, jak v přechodové fázi, tak v útoku. Byli jsme strašně udriblovaní na silné straně. Vůbec jsme nepřenášeli míč na slabou, nevytvářeli tlak na obranu. Tímhle způsobem jsme to domácímu týmu dost ulehčovali. Ještě nás na začátku zasáhlo, že 10 minut před utkáním nebyla schopna nastoupit hráčka základní pětky Tereza Šípová. Takže naše rotace šla zase o jednu hráčku míň. A hlavně zejména výškově i váhově jsme po celou dobu utkání ztráceli. Domácí jednoznačně zaslouženě vyhráli. Byli lepší ve všech aspektech.“

13 25 38 0 4 7 20 21 21 36 59

Žabiny Brno čeká premiéra v novém ročníku RENOMIA ŽBL, koronavirus v kabině odložil hned tři jejich předchozí utkání. Jejich první soupeř - Lokomotiva Trutnov - stál o víkendu, do Podkrkonoší nemohla odcestovat Slovanka. Zkušenější Jihomoravanky by za jiných okolností byly favoritkami, nemoc a pauza se však na nich mohou podepsat.

Utkání Žabiny Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje ve středu 7. října od 18 hodin v Brně v hale Rosnička.