12
18

týmoví lídři

Hradec podruhé bronzový

Bronzové medaile za třetí místo v letošní sezóně RENOMIA ŽBL získaly basketbalistky Sokola Hradce Králové. Ty ve třetím utkání série o bronz přehrály KP Brno 70:67 a ukončily tak tuto sérii v nejkratším možném čase. Brno tak končí potřetí za sebou na čtvrtém místě, když se nepočítá nedokončená sezóna 2019/20.

Hradec působil od začátku utkání hodně koncentrovaně a odhodlaně sérii ukončit, za první poločas trefil šest trojek, předváděl i velmi dobrou střelbu ze střední vzdálenosti a neustále si udržoval menší či větší náskok. Vedení Východočešek opravdu kolísalo, v závěru první čtvrtiny bylo dvouciferné, o chvíli později už zase jen tříbodové, aby krátce po přestávce narostlo na maximálních čtrnáct bodů. Oslabené Brňanky bojovaly, přesto nakonec v duelu ani jednou nevedly. Větší snaha Královopolanek přinesla malý efekt v podobě nízkého počtu střílených šestek i více ztracených míčů, mírná byla převaha hostujících hráček na doskoku. Přesto bylo až do úplného konce o co hrát. Nápor KP na začátku poslední čtvrtiny jako by svázal domácím ruce a najednou to bylo jen o bod. Od té doby se se zápas tahal až do poslední minuty, kdy po oddechovém čase Eva Kopecká trojkou snížila na rozdíl bodu a vykřesala poslední naději pro svůj tým. Kristýna Čuperková odpověděla čtrnáct sekund před koncem po očekávaném faulu dvěma šestkami a když potenciálně vyrovnávací trojka Rebeccy Akl do koše nespadla, mohla vypuknout nefalšovaná radost Hradce.

Ten dotáhla k bronzu jedenadvacetibodová Čuperková, na třináct se dostala Pamela Effangová. Obě tyto hráčky přestřílely nejlepší střelkyni KP, zkušenou Michaelu Stejskalovou s dvanácti body.

18:00

Možná poslední zápas sezóny mají před sebou v úterý vpodvečer basketbalistky Hradce Králové a KP Brno. Východočešky vedou po dvou utkáních 2:0 a výhra ve třetím duelu na domácí palubovce pro ně znamená po Českém poháru druhou bronzovou medaili v tomto ročníku.

Královopolanky se ale na konec ligového ročníku ještě nechystají. Na úvodní jasnou prohru v Hradci dokázaly zareagovat bojovným výkonem a v domácím prostředí dlouho sahaly po vyrovnávací výhře. Sedm změn ve vedení vyvrcholilo v závěru normální hrací doby, kdy KP zahodilo čtyři trestné hody a pustilo zápas do prodloužení, ve kterém padlo 2:11 a celkově 71:80. Hradec dlouhodobě spoléhá na zkušené Čuperkovou, Effangovou či Marečkovou, KP při zdravotních problémech bude doufat v další střeleckou explozi Evy Kopecké, která se blýskla v druhém střetu 33 body. Na hřiště by se po zranění mohla vrátit pro klíčový duel sezóny Lucia Hadačová.

Utkání Sokol Hradec Králové – KP Brno se hraje v úterý 12. dubna od 18 hodin v hale na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Přímým přenosem utkání vysílá TVCOM.