11
19

KP Brno

Body

10 minut a bylo po všem

Tým KP Brno si na domácí půdě došel k triumfu nad Trutnovem (74-58), jímž dorovnal soupeře na 5 výhrách, díky dvěma středním čtvrtinám, jež v souhrnu ovládl 47-24. Rozhodly poslední 4 minuty první půle a prvních 6 minut druhé, kde se domácí hráčky po šňůře 32-12 vyšvihly do už 20bodového vedení (55-35).

Brňanky významně zužitkovaly 19 ztrát hostů a při poměru útočných doskoků 13-12 dominovaly v bodech z druhých šancí 21-7, zpod koše pak ještě výrazněji (34-18). Tým držely především Solopova (19+9 doskoků), Kopecká (13+7 doskoků) a Pecková (11+11 doskoků).

Trutnov, který zahodil 11 šestek, měl jen dvě lepší střelkyně v Prokešové (15) a Vackové (10+9 doskoků).

Petr Kapitulčin (kouč BK Loko Trutnov): „Sedmnáct minut jsme s domácími drželi krok a hráli velice dobře. Od stavu 23-23 jsme ale propadli v obraně, přidali jsme taktické chyby a do poločasu jsme dostali dalších šestnáct bodů. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil a ve 27. minutě už domácí vedli o dvacet. Během této desetiminutovky KP kvalitní hrou rozhodlo o svém vítězství. V poslední části jsme dokázali snížit, když v souboji laviček byla překvapivě naše dorostenecká lepší té domácí. Soupeřkám gratuluji k vítězství, takto silného soupeře můžeme více potrápit, jen pokud všechny naše opory předvedou své maximum, což se dnes zejména na pozicích 1 a 5 nepodařilo. Potěšila mě poslední část utkání, kterou jsme oproti duelu na Slavii, který se vyvíjel velice podobně, odehráli v mladičké sestavě o hodně lépe než v Praze.“

Marian Svoboda (kouč KP Brno): „Neúčast tří zraněných hráček, z toho dvou pivotek, nám všechno hodně komplikuje, zbývající hráčky to musejí nahradit bojovností. Nicméně zlomit odpor Trutnova jsme měli dřív a výhra mohla být i přesvědčivější.“

10 33 43 1 6 7 19 19 17 39 58

Kateřina Hindráková je v ŽBL nejžhavější kandidátkou na překonání střelecké bilance 3000 bodů, nyní jich má 2942. Ale o minulém víkendu svou sbírku nerozhojnila, Lokomotivě Trutnov chyběla vinou nemoci. Jak tomu bude v případě následujícího utkání s KP Brno? Také Brňanky mají na perimetru problém, v první čtvrtině devátého kola se jim zranila americko-egyptská rozehrávačka Reem Moussa, pro hru týmu velice obtížně postradatelná hráčka.