Užitečnost

Doskoky

Asistence

Překvapení v Ostravě

Nečekanou výhru vybojovala ostravská SBŠ, jež porazila Slavii 83:68. Na teprve druhém vítězství v sezoně se podílela 26 body srbská rozehrávačka Ines Čorda, jež trefila i pět trojek.

Slavistky působily od začátku utkání zaskočeně a od třetí minuty ani jednou v utkání nevedly. Ostrava skvěle střílela z dálky, velmi dobře bránila a po deseti minutách vedla o devět bodů. Tam se však domácí hráčky nezastavily, pokračovaly v podobném výkonu i ve druhé čtvrtině a do přestávky si odnesly sedmnáctibodové vedení. Po pauze se Slavia zlepšila hlavně v obraně zápas se jí nepovedlo zdramatizovat.

Ve druhém utkání v ostravském dresu se blýskla americká posila Chelsea Waters, která zaznamenala 18 bodů, 10 asistencí a 11 získaných faulů. Navíc doskočila i devět míčů, také se ale dopustila devíti ztrát. Devatenácti body se prosadila i další lednová posila z USA Sarah Saba. Slavii vedla se 14 body Michaela Vondráčková, která odehrála celých 40 minut, její střelecký příspěvek srovnala Cherise Beynon.

Jozef Rešetár (asistent trenéra Slavia Praha):„Blahopřeji domácímu družstvu k plně zaslouženému vítězství za výkon v prvním poločase.“

Ladislav Pavlát (asistent trenéra SBŠ Ostrava):„Tak jak jsem v Nymburku v pozápasovém hodnocení slíbil, že budeme hrát týden od týdnu lépe, tak jsme to dnes potvrdili. Sehráváme se. Cizinky jsou pro nás velké posily. Prakticky celý zápas jsme měli pod kontrolou. Slavii jsme měli dobře naskautovanou a ničím nás tedy nepřekvapila. Možná nás dvakrát zastavila zónovou obranou, ale to jsme následně trestali trojkami. Dobrý zápas zahrála v útoku Ines Ćorda a Sarah Saba. V obraně se pak se svými doskoky prosadila Chelsea Walters. Teď nás čekají zápasy se slabšími týmy extraligy žen s Teamstore Brno a U19 Chance. Zde je opět šance na výhru. Chceme se dostat do hry o play off, tam bychom letos opravdu chtěli být.“

20 23 43 8 12 10 25 23 22 67 68

SBŠ Ostrava - BLK Slavia Praha je střetnutím dvou týmů, jejichž trenéři dobře znají zázemí soupeře. Současný ostravský kouč Rostislav Měch působil ve Slavii před několika lety. A slávistický Stanislav Onuška na lavičce Sportovní basketbalové školy účinkoval dokonce ještě na začátku této sezony.

Utkání SBŠ Ostrava - BLK Slavia Praha se hraje v neděli 20. ledna od 17 hodin v Ostravě v hale Tatran.