Žabiny Brno
15

Žabiny Brno

Žabiny kralovaly, Malečková se trápila

Svou kvalitu a pozici obhájkyň loňského ligového stříbra dokázaly potvrdit v prvním novoročním utkání RENOMIA ŽBL basketbalistky Žabin Brno. Ty v předehrávce třináctého kola zvítězily na palubovce Levhartic Chomutov 80:58 a udržely tak pro sebe v přímém souboji pátou příčku v tabulce.

Ligový nováček prožívá velmi solidní ročník a v domácím prostředí si chtěl na favorita vyšlápnout, což se Levharticím v první čtvrtině velmi slušně dařilo. Poslední tři minuty prvního období udržely soupeřky bez bodu a díky výborné obraně měly ve svůj prospěch těsné vedení. Jenže na začátku druhé čtvrtiny přišel čtyřminutový výpadek v útoku domácích a Žabiny minisérií otočily skóre. Brňanky vedly ve druhé čtvrtině až o devět bodů a postupně získávaly nad zápasem kontrolu. Ve zlepšeném výkonu pokračovaly hostující hráčky i po přestávce, když vedení vzrostlo na dvouciferný rozdíl a Levhartice už do konce neměly sílu na zvrat.

Střeleckou hvězdou zápasu byla Michaela Vondráčková, která zvládla 22 bodů, doplnila ji se 13 body Petra Záplatová. Chomutov se opíral o zkušenou Terezu Vorlovou se 14 body, jedenáct bodů přidala Monika Satoranská. Karolína Malečková proti svému bývalému týmu zaznamenala šest bodů, když proměnila jedinou z jedenácti střel na koš.

11 34 45 2 13 7 15 21 24 89 80

Zajímavý duel se chystá v pátek večer pro natěšené fanoušky v chomutovské sportovní hale. Ligový nováček má za sebou velmi pozitivních dvanáct zápasů, ze kterých si přenesl do nového roku padesátiprocentní bilanci výher a porážek. Stejně je na tom obhájce stříbra z Brna, pro kterého je současné postavení v tabulce zřejmě trochu zklamání, které ale vyvrací častá zranění a velmi dobré výkony v pohárech v závěru roku 2019. Teď si to oba celky rozdají o průběžné páté místo a Žabiny už budou moci využít služeb Kateřiny Galíčkové, které kvalitní výkony vynesly předčasné ukončení hostování ve Strakonicích.

Jakub Gazda (asistent trenéra BK Žabiny Brno): První zápas po Vánocích bývá každý rok velmi specifický, protože všechny týmy lehce vypadnou ze zažitého tréninkového a herního tempa. Zápas tak bude hodně i o tom, kdo se s touto pauzou vypořádá lépe. Chomutov určitě není lehkým prvním soupeřem, a to hlavně s ohledem na jejich bouřlivé domácí prostředí. Navíc spolu sousedíme v tabulce, a případná výhra či prohra má tak o to vyšší cenu.

Utkání DSK Levhartice Chomutov – BK Žabiny Brno se hraje v pátek 3. ledna od 19 hodin v Chomutově v Městské sportovní hale.