Asistence

#12
7.0

Žabiny krok od bronzu

Jeden krok od bronzu jsou Žabiny po druhém utkání „brněnské“ série o třetí místo proti KP. Ve druhém utkání Žabiny dokázaly zvítězit na palubovce soupeře 83:75 a sérii mohou v neděli na domácím hřišti ukončit.

Vstup do zápasu mělo podobně jako v prvním duelu lepší KP. To nastoupilo hodně agresivně a od začátku šlo do trháku, Žabiny držely ve hře trojkové pokusy. Z dálky to však umí i KP a po trojce Renáty Březinové si bral hostující trenér Pruša brzy první oddechový čas. Královopolanky dokázaly v úvodu využívat výškovou převahu, když se o většinu akcí v útoku starala Kanaďanka Emily Potter a Žabiny ji dokázaly jen těžko zastavovat, navíc si v páté minutě udělala druhý faul opora hostů Eliška Hamzová. Po lehkém prostřídání ale chytily Žabiny střeleckou slinu a před koncem první čtvrtiny se dostaly do mírného náskoku. V závěru dramatické první desetiminutovky ale dala koš s klaksonem nejlepší doskakovačka ročníku Lucia Hadačová a strhla vedení na stranu KP.

Bitva pokračovala i dál, když první fáze druhé čtvrtiny vyšla lépe domácím hráčkám, které si vybojovaly mírné vedení, závěr poločasu ale už patřil znovu Žabinám, které hlavně díky agresivním nájezdům do koše získaly převahu.

Zápas, ve kterém hrály velkou roli šestky, když jich oba týmy střílely dohromady 62, což hru hodně kouskovalo a projevovalo se to na jinak napínavé podívané. Ještě minutu před koncem třetí čtvrtiny vedlo KP o pět bodů, než předvedly Žabiny desetibodovou sérii a dostaly se definitivně do vedení. Domácí Královopolanky jako by na chvíli složily zbraně, a ještě čtyři minuty před koncem to bylo o deset bodů pro Žabiny, pak ale přišel poslední nápor, který stáhl tento náskok dvě minuty před koncem na tři body. Nebýt Elišky Hamzové a Michaely Vackové tak mohly mít Žabiny ještě větší potíže, závěr ale nakonec zvládly uhájit a slaví i druhou výhru.

Nejlepší střelkyní i doskakovačkou zápasu byla domácí Potter s 25 body a 16 doskoky, na 23 bodů se dostala její kolegyně zpod koše KP Renáta Březinová. Žabiny vedla s 20 body Eliška Hamzová, patnáct bodů přidala Beáta Adamcová a double-double za 10 bodů a 11 doskoků stihla za 37 minut na hřišti Michaela Vacková.

Žabiny Brno

Druhé utkání série o třetí místo čeká v pátek odpoledne basketbalistky obou brněnských týmů působících v RENOMIA ŽBL. Tabulkově výše postavené Žabiny lépe zvládly úvodní duel na domácí palubovce, který ve středu ovládly po boji 76:68. Tím přerušily sérii devíti výher hostujících týmů v brněnských derby v řadě. Teď je na řadě KP, které musí po ztrátě velmi dobře rozehraného úvodního utkání zaregovat na "Vodovce" a sérii srovnat, jinak se dostane pod tlak ztráty série. Zápas startuje v 17. hodin a přímým přenosem ho vysílá portál TVCOM.cz

Jelikož jediný způsob, jak momentálně sledovat sportovní utkání je prostřednictvím online přenosů, rozhodlo se vedení KP Brno spojit příjemné s užitečným a na podnět dlouholeté opory a zapálené ekoložky Veroniky Remenárové zorganizovat dobročinný projekt, který bude probíhat na úplný konec sezóny.

Jedná se o prodej tzv. virtuálních vstupenek na domácí zápasy o bronzové medaile v rámci brněnského derby KP – Žabiny v hodnotě 100,- až 1000,- Kč (cenu si můžete upravit v košíku, kde naleznete rolovací okénko a tam si vyberete jakou částkou chcete přispět). Vstupenku na páteční utkání (17:00) v městské hale Vodova si můžete zakoupit přes Ticketportal již nyní ZDE.

Vybraná částka bude po skončení sezony věnována brněnské neziskové environmentální organizaci Prales dětem, jejímž cílem je monitorování a ochrana přírody i zvířat v ní žijících a to nejenom na území ČR, ale také v zahraničí. Jejich momentálně běžící monitorovací programy v Česku, na Slovensku a v Indonésii, chtějí rozšířit o další program – Oko jaguára na Kostarice. Přispěním do této sbírky z pohodlí domova můžete pomoci lidem v terénu chránit naše životní prostředí. Více konkrétních informací nejenom o tomto projektu najdete ZDE.

„Sama som pod touto organizáciou bola na dobrovoľníctve v lete 2019 na Sumatre, kde som na vlastné oči videla, čo táto malá česká organizácia dokáže. To ma motivovalo pomôcť im takýmto spôsobom v ich ďalšej práci aj na Kostarike," objasnila propagátorka této akce Veronika Remenárová.