42

12
19

Derby podruhé pro Lvice

Druhé východočeské derby letošní sezony má stejného vítěze jako to první. Hradecké Lvice dokázaly mohly do zápasu vstupovat s většími obavami o výsledek než na začátku sezony. Tehdy se od Trutnova nic nečekalo, ale mladý celek se zkušeným jádrem v průběhu dosud odehraných zápasů ukázal, že se může poprat o umístění v horní polovině tabulky.

První čtvrtina sice nepřinesla příliš ofenzivní radosti, ale dávala naději alespoň na částečně vyrovnaný průběh zápasu. Od druhé desetiminutovky však domácí tým zabral a do poločasu získal téměř dvacetibodové vedení. To bylo pro průběh zápasu rozhodující. Skvělý večer v dresu Lvic zažila Pamela Effangová, která svůj tým vedla za dvěma body výkonem 22 bodů. Lenka Pazderová proti svému bývalému zaměstnavateli zaznamenala 13 bodů.

Romana Ptáčková, Sokol ZVUS Hradec Králové: "Denska nám trvalo, než jsme se rozehrály a začaly pohybem hrát tak, jak jsme zvyklé. To se nám stalo i na Slavii. Tým mi v první čtvrtině připadal zabržděný v útoku i obraně. Už během druhé čtvrtiny se zrychlil protiútok, hlavně jeho založení. To v té první vůbec nebylo. Pomohlo tomu i to, že Pamela Effangová byl dneska jako střídající hráčka z lavičky střelecky při chuti."

Petr Kapitulčin, BK Loko Trutnov: "Do zápasu jsme vstoupili velice dobře v obraně, když jsme za prvních osm minut povolili domácím pouhých sedm bodů a mírně jsme vedli. Ještě na začátku druhé čtvrtiny vyrovnala Prokešová na 12:12, poté jsme ale domácí pustili do tří protiútoků a i přes oddechové časy jsme už rozjetý domácí celek nedokázali zastavit, když jsme se až nevídaně trápili v útoku a naše frustrace se následně odrážela i na chybách v obraně. Do druhého poločasu už navíc nenastoupila do té doby naše nejlepší střelkyně Kozumplíková, během pár vteřin jsme přišli i o Vackovou a po několika minutách také o Patočkovou. Velkou příležitost tak dostaly ve zbytku zápasu dorostenky, které se až na pár výpadků popraly se zbytkem zápasu se ctí."

3 Anna Hrušková 17:40 0/6 0/0 2/2 0 8 8 0 0 0 3 1 1 1 2
4 Gabriela Andělová 17:36 0/0 0/1 1/2 0 2 2 0 1 2 0 2 1 5 1
5 Michaela Matušková 22:46 3/5 1/4 0/0 0 2 2 0 1 1 3 0 2 3 9
6 Kristýna Čuperková 24:21 2/4 0/1 0/0 0 1 1 0 4 1 0 2 2 7 4
9 Tereza Němcová 22:03 1/3 0/2 3/4 0 2 2 0 0 0 0 2 2 2 5
11 Isnelle Natabou 10:21 1/3 0/0 0/0 0 2 2 0 1 0 0 1 3 1 2
12 Klára Marečková 23:48 5/9 0/0 2/3 2 2 4 0 0 1 0 2 3 11 12
15 Michala Hartigová 20:22 1/3 2/4 0/0 0 1 1 0 1 2 4 0 2 2 8