Vyhledávaní

Předvánoční bitva patří Levharticím

Posledním zápasem zakončila RENOMIA ŽBL svou část odehranou v roce 2019. Dohrávka dvanáctého kola nabídla parádní drama, když Levhartice Chomutov ukořistily na palubovce Slovanky výhru až v prodloužení. Dohrával se i duel Středoevropské ligy CEWL s dvojí českou účastí.

Jasná předvánoční práce favoritů

Třemi zápasy pokračovalo dvanácté, poslední předvánoční, kolo RENOMIA ŽBL. Své role potvrdily všechny tři favorizované celky, když USK veze výhru z Hradce Králové, Žabiny přehrály Ostravu a KP Brno potvrdilo formu v Praze na Slavii.

Trutnov vybojoval cennou výhru až v závěru

V předehrávce dvanáctého kola zvítězil Trutnov na palubovce posledních Strakonic 80:76 a získal třetí výhru v sezóně. Strakonice zůstávají s jediným vyhraným zápasem.

Dvanácté kolo RENOMIA ŽBL: USK v Hradci a jiné předvánoční boje

Dvanáctý víkend v RENOMIA Ženské basketbalové lize je zároveň tím posledním v roce 2019. Loučení obstará souboj zkušených celků Sokol Hradec Králové a ZVVZ USK Praha. Výzvou pro Východočešky bude nedostat od velmistryň stovku - to se zatím povedlo jen dvěma týmům, Levharticím Chomutov a Žabinám Brno.

USK dál kraluje Eurolize, venkovní trápení v CEWL

Stále jedinou porážku mají po sedmém kole Euroligy basketbalistky USK Praha, když přehrály belgické Castors Braine 102:62. Mimo to se odehrály také tři duely ve Středoevropské lize CEWL.

I bez KP nabité poháry a Žabiny hned dvakrát

I přestože putování KP Brno v EuroCupu pro letošní ročník skončilo, čeká nás tento týden pět pohárových zápasů v čele s dalším duelem USK Praha v Eurolize.

Nevyvedený ostravský turnaj EWBL

Basketbalistkám Ostravy výsledkově nevyšel domácí turnaj Evropské ligy EWBL. Osmý tým ligové tabulky nedokázal navázat na dobrý start do této prestižní pohárové soutěže a v domácím prostřední prohrál oba dva zápasy. Podlehly ruskému duu Dynamo Novosibirsk – Rostov nad Donem.

Euforie KP nekončí, ligová klasika podle očekávání

Třemi zápasy se v sobotu dohrálo jedenácté kolo RENOMIA ŽBL. V očekávaném zápase o druhé místo v tabulce potvrdilo skvělou formu posledních dní KP Brno, které doma přehrálo Hradec Králové. V ligové klasice si USK doma poradil s Žabinami.

Strakonice u nováčka dlouho vzdorovaly

Basketbalistky Strakonic nenavázaly na úvodní výhru v nové sezóně a v předehrávce jedenáctého kola RENOMIA ŽBL padly na palubovce Chomutova 72:84. Levhartice se ale jako favoritky zápasu na výhru docela natrápily, když hlavně v prvním poločase měly navrch spíše hráčky posledního týmu tabulky. Celek U19 Chance v první čtvrtině skvěle střílel, zvládl 25 bodů a dostal se tak i přes slabší obranu do mírného trháku. Pak se ofenzivy na obou stranách zasekly, ale i tak posílala Karolína Fadrhonsová v šestnácté minutě zápasu svůj tým do osmibodového vedení. Zbytek poločasu ale prohrály hostující hráčky 11:2, což předznamenalo další průběh zápasu.