SBŠ Ostrava
KP Brno

Asistence

Údery KP v lichých dějstvích

Obrovský rozdíl ve výsledku duelu mezi Ostravou a KP Brno (67-106) ne zcela kryje realitu utkání. V něm favorit udeřil hned na začátku, jeho prvních 9 bodů a celkem 13 v první čtvrtině vsítila Pecková a její celek se vyšvihl i díky 7 ztrátám soupeře do vedení o 17 bodů. Ovšem ve druhém dějství Canty s Butts přitáhly SBŠ na pouhých 5 bodů, aby poté domácí celek zcela vypadl z role ve třetí čtvrtině. V ní Brno ze 43-47 během šesti minut vypálilo do trháku 47-69 a až tady bylo o vítězi definitivně rozhodnuto.

Brňanky měly díky bilanci útočných doskoků (10-17) a ztrát (25-19) o 15 střel víc a SBŠ rozstřílely z trojek (12 tref z 26 pokusů) i z brejků (32 bodů). Pecková při šesté výhře sezony zapsala 24 bodů s 9 doskoky, Solopová 19 bodů a Remenárová 17. Za Ostravu kontrovaly Anežka Kopecká a Butts (po 14).

Marian Svoboda (kouč KP Brno): „Měli jsme celkem náročný týden, protože jsme jeli do Německa. Byla tam strašná cesta a nebylo to ideální. Po zápase jsme se hned vraceli domů rozlámání, tak bylo těžké dát tým dohromady. Z tohoto důvodu jsme se utkání s SBŠ trochu obávali, ale připravovali jsme se na něj svědomitě. Náš vstup do zápasu byl velice dobrý, ale pak jsme polevili v obraně a nechali jsme soupeře dávat laciné koše z protiútoků. V poločase jsme si ale vše vyříkali. Nemyslím si, že konečné skore odpovídá průběhu zápasu. Každopádně jsme se připravovali hlavně na ostravské zahraniční hráčky, které v tomto týmu hrají prim. Jsem rád, že se nám podařilo ubránit Brionu Canty – dávali jsme si na ni velký pozor, protože víme, že je to velmi dobrá hráčka. Trochu jsme nevěděli o nové posile Tavarshe Scott. Jsem rád, že jsme zde vyhráli.“

Tibor Jány (kouč SBŠ Ostrava): „Hodnotí se mi trochu složitěji a smutněji. Soupeř dokázal, že má svoji kvalitu. Hráčky, které nastoupily v základní sestavě, hrály velmi dobře. Dokázaly číst naši hru a byly z toho rychlé protiútoky. Nedokázali jsme je zastavit – 32 bodů za první čtvrtinu je hodně. Od toho se vše odvíjelo. Soupeře jsme v průběhu hry dokázali pouze vystrašit tím, že jsme se přiblížili na 4 body. Ale díky dominanci KP a našemu personálnímu obsazení jsme nedokázali reagovat na vše, co měl připravené, a to hlavně v obraně. Od okamžiku, kdy začala mít Canty problémy s kotníkem, bylo jasné, že naše hra nebude už tak dobře organizovaná a nebezpečná. Závěr pak dohrávaly juniorky. Dostali jsme hodně bodů, soupeř měl až nadprůměrnou úspěšnost střelby – prakticky každá hráčka dokázala zakončovat svoje akce ze střední vzdálenosti nebo střely za tři a tím skore narůstalo.“

17 20 37 1 7 10 19 17 16 104 106

Americkou pivotku Brandi Wingate v dresu SBŠ Ostrava jistojistě nahradí její krajanka Tavarsha Scott-Williams. Administrativa kolem jejího přestupu byla zdárně dořešena. Scott-Williams, která v jedné z nižších australských lig zapisovala 20,1 bodu a 12,5 doskoku na utkání, se české premiéry dočká v duelu s KP Brno. Jihomoravanky pro změnu vyřešily potíže na rozehrávce. Po zranění egyptské reprezentantky Reem Moussy se po dvou a půl letech do české nejvyšší soutěže vrátila Radka Brhelová, která v posledním období upřednostňovala první ligu. Jejích letošních 14,2 bodu a 3,2 asistence za KP Brno B však naznačuje, že by se v ŽBL rozhodně ztratit nemusela.