5.0

#24
5.0

Těžká šichta Nymburka

Nebyla to proti srdnatě bojujícím Ostravankám žádná poobědová procházka na slehnutí. Vicemistr se pořádně zapotil, než si došel pro nakonec jednoznačnou výhru 81-59, po níž se dál drží o jedno vítězství za druhým místem. Pomohl si body lavičky (27-2), doskoky (50-35, v útoku 19-10) a trojkami (6-0).

Jako první se dostaly do trháku domácí hráčky, jež Ursu a Bakajsová potáhly až k vedení 21-10. Jenže Canty s Butts na přelomu první a druhé čtvrtiny tlačily SBŠ k obratu na 28-35. Pak už Nymburk propad zastavil a ve čtyřech minutách na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny jej Chomenčuk s Křížovou i díky 4 ztrátám hostů vytáhly až na 63-50, což už byla klíčová sekvence utkání.

Vítězky vedly Chomenčuk (17+7 doskoků), Ursu (16+8 doskoků) a Udoděnko (11+10), za Ostravu kontrovaly Butts (20+9 doskoků) a Canty (18).

Tibor Jány (kouč SBŠ Ostrava): „První poločas byl dobrý, druhý o mnoho slabší. Zřejmě jsme už neměli síly. Byli jsme v Nymburce, co se týče počtu hráček, ve slabší sestavě. Na začátku nám dala čtyři rychlé koše Sonia Ursu, ale to se nám podařilo vyřešit. Ve druhé čtvrtině dala už jen jeden bod. Druhý náš problém - výškovou dominanci soupeře -, se nám vyřešit nepodařilo, protože jsme neměli odpovídající hráčky a tento problém nebylo možné zažehnat. Navíc kvůli faulům nám ve druhém poločase chyběla Vojtíková a to způsobovalo v našich řadách pod košem ještě větší problémy. Domácí hráčky dominovaly ve vymezeném území, protože na to měly personál. Tam jsme nedokázali zareagovat. S přibývající únavou se na koně dostával domácí tým a v pohodě vyhrál.“

Danielle Nicoll Butts (křídlo SBŠ Ostrava): „Nymburk byl velmi dobře sehraný. Největší problémy jsme měly s Alexandrou Chomenčuk, která je skvělá. Naše pivotky se s ní bohužel nemohly rovnat. Pro vývoj zápasu byla klíčová třetí čtvrtina. Nymburk chvíli bránil po celém hřišti, to nám dělalo problém a tam vznikl ten velký bodový rozdíl. A že jsem hrála celých 40 minut? Jsem na to zvyklá (úsměv). Možná by pro mě bylo lepší si na chvíli oddechnout, ale trenér chce, abych hrála 40 minut a já s tím nemám problém.“

Daniel Kurucz (kouč DSK Basketball Nymburk): „Mohli jsme vidět dva zápasy v jednom. První zápas jsme prohráli o bod, naštěstí to byl jen první poločas. Druhý zápas jsme vyhráli o třiadvacet. Ukázali jsme dominanci na hřišti, šíři lavičky a konečně jsme se plně soustředili na zápas. Na první půli se podepsaly tři negativní faktory. Jednak trochu fyzická únava, protože jsme hráli utkání evropského poháru ve čtvrtek večer. Zadruhé to bylo mírné podcenění soupeře, protože jsme si mysleli, že když jsme porazili jednoznačně Namur, budeme jednoznačně porážet všechny. I když jsme se o tom bavili před zápasem, ne všechny hráčky si to vzaly k srdci. Zatřetí nám nepomohlo ani snadné vedení 21-10, které nás ještě utvrdilo v tom druhém. Už jsme si mysleli, že je po zápase a nebylo. Začátek třetí čtvrtiny nám vyšel podle představ. Dal jsem na hřiště sestavu, o které jsem si myslel, že zápas otočí. A to se povedlo opravdu hodně rychle.“

Sonia Ursu (křídlo DSK Basketball Nymburk): „Ostravu jsme podcenily a neodehrály jsme dobře první poločas. Postupem času jsme se probraly a uvědomily si, že jsme mnohem lepší a že musíme vyhrát. Zlepšily jsme obranu a ve třetí čtvrtině jsme začaly mnohem víc využívat Sašu Chomenčuk, která měla velkou výškovou převahu a dávala snadné koše. Nejhorší byla z naší strany druhá čtvrtina. Po snadném vedení v úvodu zápasu jsme ztratily koncentraci, myslely jsme si, že už jsme vyhrály. Jenže jsme nebyly dostatečně důrazné a dávaly jsme soupeři šanci lehce skórovat po našich chybách.“

10 25 35 1 12 12 18 16 22 51 59

S pivotkou Brandi Wingate se v dresu SBŠ Ostrava neshledáme. A platí to už pro zápas na hřišti DSK Basketball Nymburk. Američanka porušila smlouvu a bez omluvy nedorazila k předchozímu utkání s Lokomotivou Trutnov, takže i přes její solidní statistiky (průměry 15 bodů a 5,4 doskoku) s ní už SBŠ nepočítá a hledá si náhradu.