15

SBŠ Ostrava

Asistence

Ostrava ztrácí naději

Ostrava bojovala o historickou šanci na play-off a srdnatě vzdorovala favoritovi. Vítězství nad Nymburkem, účastníkem Eurocupu, by pro domácí mělo cenu zlata. Ostrava dlouho čekala na první body v utkání a dovolila Nymburku vytvořit si menší náskok. Středočešky pak odskočily na začátku druhého dějství. Jenže domácí se nechtěly vzdát naděje na vyřazovací boje a dokázaly se do zápasu vrátit.

Ještě ve 33. minutě vedla Ostrava rozdílem dvou bodů, ale pak převzal iniciativu nymburský favorit. Obhájkyně ligového stříbra zabraly v posledních momentech utkání a přeci jen dotáhly zápas do vítězného konce. Ostrava prohrála zápas na doskoku. Hostujícím hráčkám dovolila v útoku doskočit 26 míčů a to je výhoda, proti které se velmi těžko bojuje. Hostující Khomenchuk posbírala neuvěřitelných 20 doskoků!

Dnešní prohra však Ostravě takřka zavřela dveře do play-off. V tuto chvíli mají Ostravanky na osmém místě tabulky stejně bodů jako karlovarská BA, ovšem horší skóre ze vzájemných zápasů. Do vyřazovacích bojů tak vede cesta jedině přes vítězství na půdě KP Brno při současné prohře Karlových Varů doma s Nymburkem.

Tibor Jány, SBŠ Ostrava: „Gratuluji Nymburku k vítězství a částečně jsem rád, že to neměli tak jednoduché. Drželi jsme se, stejně jako v posledním utkání s Trutnovem, první tři čtvrtiny. V poslední čtvrtině už jsme byli přetěžení a nedokázali jsme kombinovat tak, jak bychom potřebovali. Bylo hodně improvizace ve hře u hráček, které to nemají v náplni své práce a stalo se to, že jsme ztráceli míč ve vymezeném území. Soupeř během zápasu jasně dominoval a v poslední čtvrtině se to výrazně projevilo. Dokázali zakončit z malé vzdálenosti, a to byl důvod proč jsme byli v poslední čtvrtině neúspěšní. Toto také rozhodlo o tom, že jsme nebyli úspěšní v celém zápase. Mrzí mě to, protože někteří nevěřili, že až takto můžeme potrápit Nymburk. Ukázalo se, že potřebujeme už jen málo k tomu, abychom se dostali zase o stupínek výše. Hlavně hráčky, které jsou v kadetském a juniorském věku projevily zájem hrát basketbal na vyšší úrovni a to mě z druhého pohledu tohoto utkání moc těší.“

Daniel Kurucz, DSK Basketball Nymburk: „Myslím si, že začátek byl výborný. Vedli jsme 9:0. Pak jsme trochu usnuli na vavřínech a zapomněli jsme bránit. Tým Ostravy nadšeně bojoval. Také měl hodně doskoků a dobré nájezdy do vymezeného prostoru a tím pádem získával fauly. Díky trestným hodům se nás celou dobu držel, dokonce byl chvílemi i ve vedení. V polovině utkání vedl o bod. V poločase jsem svým holkám říkal, že pokud budou dále pokračovat s takovou laxní obranou, tak budu přát Ostravě, aby vyhrála, protože jejich nadšení je skvělé. Nejen Butts, ale i další hráčky. Ve druhém poločase jsme přitvrdili hru a začali jsme najíždět dovnitř a vyhazovat míč ven na volné střelce. Nakonec jsme utkání vyhráli a já myslím, že zaslouženě za poslední čtvrtinu. Ale kdyby Ostrava mohla získat aspoň 1,5 bodu, tak bych byl radši.“

26 27 53 3 10 9 15 21 25 71 75

SBŠ Ostrava se sama může zasloužit o pozici v play-off, v předposledním kole však hostí DSK Basketball Nymburk. Možná to bude mít usnadněné. Středočeškám naposledy chyběly Kateřina Křížová, Lenka Bartáková a Alexandra Chomenčuk.

Z marodky se už vrátila nymburská pivotka Lenka Šípová. A tak se konečně může posunout do elitní střelecké padesátky v české lize. Zatím má na kontě 2648 bodů a útočí na výkon Ireny Špirkové Dudové (kariérních 2653 bodů).