33

16
12

Trutnov vítězí se stovkou a pětistovkou

Basketbalistky Trutnova zvítězily v dohrávce devatenáctého kola ŽBL doma nad Teamstore Brno 103:74 a připsaly si jedenáctou výhru v sezoně, díky které mají šanci ještě zabojovat o výhodu domácího prostředí pro play off. Poslední celek tabulky se držel jen v první čtvrtině, během které několikrát vedl, závěr první desetiminutovky ale vyšel Východočeškám, které utekly do sedmibodového vedení. Brzy poté přerostl náskok dvoucifernou hranici a od poločasu už pod tuto hranici nepoklesl. Po přestávce se Brňanky chvíli držely, a ještě v šestadvacáté minutě to bylo jen o dvanáct, pak ale přišel nápor Trutnova a zápas se definitivně zlomil. Trutnov měl pět dvouciferných střelkyň v čele s dvojicí Američanek Jordan Adams (24 bodů), Brittany Carter (23 bodů). Adams přidala i 12 doskoků a má tak cenný double double stejně jako Anna Rylichová, kterou 11 bodů a 10 doskočených míčů dostalo přes 500 nastřílených bodů v ŽBL. Teamstore vedla s 25 body Tereza Zítková.

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Měli jsme v hlavě zápas ve Strakonicích, proto jsme chtěli do utkání vstoupit koncentrovaně a zodpovědně. V první čtvrtině nám ovšem chyběla energie a odehráli jsme ji ve stylu, že se nám nic nemůže stát. Podařilo se nám dát trojku s klaksonem a od té doby jsme utkání kontrolovali, ale nic víc. Až v závěru jsme potvrdili naši kvalitu. Soupeři se chytla Zítková, která nám dala dvacet bodů za poločas. Teamstore ukázal, že umí být nebezpečný v útoku, o čemž svědčí 74 nastřílených bodů. Nebyl to ale hezký basketbal, v utkání bylo hodně kontaktů. Stovka nás těší, dali jsme si ji také jako cíl, abychom zakončili zápas pozitivně. Těší mě 65 doskoků, to je výborné číslo.“

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno):„Trutnov předvádí výborné výkony, proto jsme přijeli k zápasu s velkým respektem. Nicméně do utkání jsme vstoupili velice dobře. V závěru nám docházely síly, fyzicky na takové soupeře nemáme. Trutnov disponuje velice šikovnými mladými hráčkami, které odvedly velice dobrý výkon a můžou pošetřit síly těm, které hrají více. Naopak my nemůžeme tolik točit hráčky, což bylo vidět v závěru, kdy se rozdíl mezi soupeři prohloubil.“

11 22 33 1 9 6 12 21 25 49 74

Anna Rylichová se v posledních týdnech prosadila mezi střelecké opory Lokomotivy Trutnov a v 19 letech útočí na pokoření hranice 500 bodů. V souboji s Teamstore Brno jí bude stačit jedna trefa z pole, anebo dva trestné hody.

Utkání Lokomotiva Trutnov - Teamstore Brno se hraje v neděli 17. února od 17 hodin v Trutnově v hale v Komenského ulici.